Schaffner EMC Inc. FN3258-30-47
Part No.:
FN3258-30-47
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FN3258-30-47.pdf
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN3258-30-47 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Series:
FN 3258
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
30 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C