Schaffner EMC Inc. FN3258-30-33
Part No.:
FN3258-30-33
Datasheet:
FN3258-30-33.pdf
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN3258-30-33 Specifications
Product Status:
Active
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
30 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C