Schaffner EMC Inc. FN258L-180-07
Part No.:
FN258L-180-07
Datasheet:
FN258L-180-07.pdf
Description:
LINE FILTER 180A CHASSIS MOUNT
Shipping
FN258L-180-07 Specifications
Series:
FN 258
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Three Phase (Delta)
277 V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
480 V
Current:
180 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
Inverters, Power Drive Systems
Approval Agency:
CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C