Schaffner EMC Inc. FN251-24-07
Part No.:
FN251-24-07
Datasheet:
FN251-24-07.pdf
Description:
LINE FILTER 440VAC 24A CHASS MNT
Shipping
FN251-24-07 Specifications
Series:
FN 251
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Voltage - Rated AC:
440V
Current:
24 A
Frequency - Operating:
DC ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
UR
Operating Temperature:
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Terminal Block, Wire Leads
Inductance:
1mH