Diodes Incorporated FN2500400
Part No.:
FN2500400
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FN2500400.pdf
Description:
CLOCK SAW OSCILLATOR SEAM7050 T&
Shipping
FN2500400 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FN
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)