Schaffner EMC Inc. FN2060B-16-06
Part No.:
FN2060B-16-06
Datasheet:
FN2060B-16-06.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Shipping
FN2060B-16-06 Specifications
Voltage - Rated AC:
250V
Current:
16 A
Frequency - Operating:
DC ~ 400Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Termination Style:
Quick Connect
Inductance:
650µH