Schaffner EMC Inc. FN2060-16-08
Part No.:
FN2060-16-08
Datasheet:
FN2060-16-08.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Shipping
FN2060-16-08 Specifications
Voltage - Rated AC:
250V
Current:
16 A
Frequency - Operating:
DC ~ 400Hz
Operating Temperature:
-25°C ~ 100°C
Termination Style:
Threaded Post (M4)
Inductance:
650µH