Omron Automation and Safety FLV-FX143W
Part No.:
FLV-FX143W
Datasheet:
FLV-FX143W.pdf
Description:
COAXIAL WHITE 143MM X 143MM 5.5W
Shipping
FLV-FX143W Specifications
Series:
FLV-FX
Type:
Coaxial
Color:
White
Length:
5.630" (143.00mm)
Width:
5.630" (143.00mm)
Height:
0.394" (10.00mm)
Length - Emitting Surface:
3.937" (100.00mm)
Width - Emitting Surface:
3.937" (100.00mm)
Outer Diameter - Emitting Surface:
Power Dissipation (Max):
5.5 W