Omron Automation and Safety FLV-FB130130W
Part No.:
FLV-FB130130W
Datasheet:
FLV-FB130130W.pdf
Description:
BACKLGHT COAX WHT 130X130MM 5.5W
Shipping
FLV-FB130130W Specifications
Series:
FLV-FB
Type:
Backlight, Coaxial
Color:
White
Length:
5.118" (130.00mm)
Width:
5.118" (130.00mm)
Height:
0.394" (10.00mm)
Length - Emitting Surface:
3.701" (94.00mm)
Width - Emitting Surface:
3.701" (94.00mm)
Outer Diameter - Emitting Surface:
Power Dissipation (Max):
5.5 W