Omron Automation and Safety FLV-EP50W
Part No.:
FLV-EP50W
Datasheet:
FLV-EP50W.pdf
Description:
SPOTLGHT WHT 94.5X50MM 50MM 1.1W
Shipping
FLV-EP50W Specifications
Series:
FLV-EP50
Type:
Spotlight
Color:
White
Length:
3.720" (94.50mm)
Width:
1.969" (50.00mm)
Height:
0.394" (10.00mm)
Outer Diameter:
1.969" (50.00mm) Dia
Inner Diameter:
1.102" (28.00mm) Dia
Outer Diameter - Emitting Surface:
1.575" (40.00mm) Dia
Power Dissipation (Max):
1.1 W