Omron Automation and Safety FLV-DL15060R
Part No.:
FLV-DL15060R
Datasheet:
FLV-DL15060R.pdf
Description:
BAR LIGHT RED 150MM 11.2W
Shipping
FLV-DL15060R Specifications
Series:
FLV-DL
Type:
Bar
Color:
Red
Height:
0.984" (25.00mm)
Outer Diameter:
5.906" (150.00mm) Dia
Inner Diameter:
4.252" (108.00mm) Dia
Outer Diameter - Emitting Surface:
5.669" (144.00mm) Dia
Power Dissipation (Max):
11.2 W