Omron Automation and Safety FLV-BR21230R
Part No.:
FLV-BR21230R
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Machine Vision Lighting
Package:
Datasheet:
FLV-BR21230R.pdf
Description:
BAR LIGHT RED 212MM X 30MM 7W
Shipping
FLV-BR21230R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
FLV-BR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bar
Color:
Red
Length:
8.346" (212.00mm)
Width:
1.181" (30.00mm)
Height:
0.748" (19.00mm)
Outer Diameter:
Inner Diameter:
Length - Emitting Surface:
7.874" (200.00mm)
Width - Emitting Surface:
0.984" (25.00mm)
Outer Diameter - Emitting Surface:
Power Dissipation (Max):
7 W