Omron Automation and Safety FLV-BR21230IR
Part No.:
FLV-BR21230IR
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Machine Vision Lighting
Package:
Datasheet:
FLV-BR21230IR.pdf
Description:
BAR LGT INFRARED 212 X 30MM 6.1W
Shipping
FLV-BR21230IR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
FLV-BR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Bar
Color:
Infrared
Length:
8.346" (212.00mm)
Width:
1.181" (30.00mm)
Height:
0.748" (19.00mm)
Outer Diameter:
Inner Diameter:
Length - Emitting Surface:
7.874" (200.00mm)
Width - Emitting Surface:
0.984" (25.00mm)
Outer Diameter - Emitting Surface:
Power Dissipation (Max):
6.1 W