Bivar Inc. FLP25-2.375
Part No.:
FLP25-2.375
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
Light Pipes
Package:
Datasheet:
FLP25-2.375.pdf
Description:
LIGHT PIPE LENS CAP ASSY
Shipping
FLP25-2.375 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bivar Inc.
Series:
FLP25
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Color:
Clear
Configuration:
Single
Type:
Flexible 2.375" (60.325mm)
Mounting Type:
Board/Panel Mount, Press Fit
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
6.9mm