KEMET FLLD3250APHI1
Part No.:
FLLD3250APHI1
Manufacturer:
KEMET
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FLLD3250APHI1.pdf
Description:
LINE FLTR 690VAC 250A CHASS MNT
Shipping
FLLD3250APHI1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KEMET
Series:
FLLD3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
690V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
250 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
EN, UL
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C