RF Solutions FLEXI-M4-315
Part No.:
FLEXI-M4-315
Manufacturer:
RF Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
FLEXI-M4-315.pdf
Description:
RF ANT 315MHZ WHIP STR
Shipping
FLEXI-M4-315 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
RF Solutions
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
315MHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
Features:
Termination:
Screw-Mount
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
6.299" (160.00mm)