Delta Electronics FL75L07A
Part No.:
FL75L07A
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FL75L07A.pdf
Description:
LINE FLTR 75VDC 7A SURFACE MOUNT
Shipping
FL75L07A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Delphi
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Filter Type:
DC
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
75V
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
7 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
cUL, UL, VDE
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C