TGS FL450K0000S005
Part No.:
FL450K0000S005
Manufacturer:
TGS
Category:
Ceramic Filters
Package:
3-SMD, J-Lead
Datasheet:
FL450K0000S005.pdf
Description:
450KHZ SMD FILTER 3 PADS
Shipping
FL450K0000S005 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TGS
Series:
FL
Package/Case:
3-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
450kHz Center
Impedance:
1.5kOhm
Bandwidth:
12 kHz
Insertion Loss:
6dB
Filter Type:
AM
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.260" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm)
Height (Max):
0.165" (4.20mm)