Diodes Incorporated FL2500213Z
Part No.:
FL2500213Z
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FL2500213Z.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
FL2500213Z Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FL
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SMD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.78mm)