Qualtek FKA2-18065QBHW3F
Part No.:
FKA2-18065QBHW3F
Manufacturer:
Qualtek
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
FKA2-18065QBHW3F.pdf
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC WIRE
Shipping
FKA2-18065QBHW3F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
FKA2-18065
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Square - 180mm L x 180mm H
Width:
65.00mm
Air Flow:
410.0 CFM (11.48m³/min)
Static Pressure:
0.850 in H2O (211.7 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
75.0dB(A)
Power (Watts):
51.1W
RPM:
3200 RPM
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)