Samtec Inc. FJH-50-R-03.54-4
Part No.:
FJH-50-R-03.54-4
Datasheet:
FJH-50-R-03.54-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 3.54"
Shipping
FJH-50-R-03.54-4 Specifications
Number of Conductors:
50
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
3.540" (89.92mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)