Samtec Inc. FJH-50-D-39.37-4
Part No.:
FJH-50-D-39.37-4
Datasheet:
FJH-50-D-39.37-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 39"
Shipping
FJH-50-D-39.37-4 Specifications
Number of Conductors:
50
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
39.4" (1000.0mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)