Samtec Inc. FJH-50-D-24.00-4
Part No.:
FJH-50-D-24.00-4
Datasheet:
FJH-50-D-24.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 24"
Shipping
FJH-50-D-24.00-4 Specifications
Number of Conductors:
50
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
24.0" (609.6mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)