Samtec Inc. FJH-50-D-03.50-4
Part No.:
FJH-50-D-03.50-4
Datasheet:
FJH-50-D-03.50-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 3.5"
Shipping
FJH-50-D-03.50-4 Specifications
Number of Conductors:
50
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
3.500" (88.90mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)