Samtec Inc. FJH-40-D-13.44-4
Part No.:
FJH-40-D-13.44-4
Datasheet:
FJH-40-D-13.44-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 13"
Shipping
FJH-40-D-13.44-4 Specifications
Number of Conductors:
40
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
13.4" (340.4mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)