Samtec Inc. FJH-30-D-05.83-4
Part No.:
FJH-30-D-05.83-4
Datasheet:
FJH-30-D-05.83-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5.83"
Shipping
FJH-30-D-05.83-4 Specifications
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
5.830" (148.08mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)