Samtec Inc. FJH-26-D-04.00-4
Part No.:
FJH-26-D-04.00-4
Datasheet:
FJH-26-D-04.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 26POS 0.5MM 4"
Shipping
FJH-26-D-04.00-4 Specifications
Number of Conductors:
26
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)