Samtec Inc. FJH-25-D-50.80-4
Part No.:
FJH-25-D-50.80-4
Datasheet:
FJH-25-D-50.80-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 25POS 0.5MM 51"
Shipping
FJH-25-D-50.80-4 Specifications
Number of Conductors:
25
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
50.8" (1290.3mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)