Samtec Inc. FJH-25-D-04.75-4
Part No.:
FJH-25-D-04.75-4
Datasheet:
FJH-25-D-04.75-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 25POS 0.5MM 4.75"
Shipping
FJH-25-D-04.75-4 Specifications
Number of Conductors:
25
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
4.750" (120.65mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)