Samtec Inc. FJH-24-D-26.00-4
Part No.:
FJH-24-D-26.00-4
Datasheet:
FJH-24-D-26.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 26"
Shipping
FJH-24-D-26.00-4 Specifications
Number of Conductors:
24
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
26.0" (660.4mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)