Samtec Inc. FJH-21-D-05.60-4
Part No.:
FJH-21-D-05.60-4
Datasheet:
FJH-21-D-05.60-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 21POS 0.5MM 5.6"
Shipping
FJH-21-D-05.60-4 Specifications
Number of Conductors:
21
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
5.600" (142.24mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)