Samtec Inc. FJH-12-D-03.00-4
Part No.:
FJH-12-D-03.00-4
Datasheet:
FJH-12-D-03.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 12POS 0.5MM 3"
Shipping
FJH-12-D-03.00-4 Specifications
Number of Conductors:
12
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)