Samtec Inc. FJH-10-D-12.12-4
Part No.:
FJH-10-D-12.12-4
Datasheet:
FJH-10-D-12.12-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 12"
Shipping
FJH-10-D-12.12-4 Specifications
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
12.1" (307.3mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)