Samtec Inc. FJH-10-D-11.00-4
Part No.:
FJH-10-D-11.00-4
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
FJH-10-D-11.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 11"
Shipping
FJH-10-D-11.00-4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
FJH
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Length:
11.0" (279.4mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)