Samtec Inc. FJ-25-D-02.25-4
Part No.:
FJ-25-D-02.25-4
Datasheet:
FJ-25-D-02.25-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 2.25"
Shipping
FJ-25-D-02.25-4 Specifications
Number of Conductors:
25
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
2.250" (57.15mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)