Samtec Inc. FJ-10-R-64.00-4
Part No.:
FJ-10-R-64.00-4
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Package:
Datasheet:
FJ-10-R-64.00-4.pdf
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 64"
Shipping
FJ-10-R-64.00-4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
FJ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Cable Type:
FFC, FPC
Number of Conductors:
10
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
64.0" (1625.6mm)
Length - Exposed Ends:
0.157" (4.00mm)