Enerdoor FIN538S1.250.V
Part No.:
FIN538S1.250.V
Manufacturer:
Enerdoor
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FIN538S1.250.V.pdf
Description:
LINE FILTER 250A CHASSIS MOUNT
Shipping
FIN538S1.250.V Specifications
Manufacturer:
Enerdoor
Series:
FIN538S1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
3.2 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
2.4 kV
Current:
250 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
Regenerative Motor Drive
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, UL
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C