Enerdoor FIN3755.042.M
Part No.:
FIN3755.042.M
Manufacturer:
Enerdoor
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FIN3755.042.M.pdf
Description:
LINE FILTER 42A CHASSIS MOUNT
Shipping
FIN3755.042.M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Enerdoor
Series:
FIN3755
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
2.9 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
2.2 kV
Current:
42 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, UL
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C