Enerdoor FIN27.016.M
Part No.:
FIN27.016.M
Manufacturer:
Enerdoor
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FIN27.016.M.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A DIN RAIL
Shipping
FIN27.016.M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Enerdoor
Series:
FIN27
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
16 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
Medical
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, UL
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C