Enerdoor FIN1200.030.V
Part No.:
FIN1200.030.V
Manufacturer:
Enerdoor
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FIN1200.030.V.pdf
Description:
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Shipping
FIN1200.030.V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Enerdoor
Series:
FIN1200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Two Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
2.9 kV
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
2.2 kV
Current:
30 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
Medical
Approval Agency:
CE, CSA, cURus, UL
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C