Taiyo Yuden FI212C245041-T
Part No.:
FI212C245041-T
Package:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
FI212C245041-T.pdf
Description:
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0805
Shipping
FI212C245041-T Specifications
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Balance
Ripple:
1dB
Insertion Loss:
3.7dB
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)