Taiyo Yuden FI212B396001-T
Part No.:
FI212B396001-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
FI212B396001-T.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 3.96GHZ 0805
Shipping
FI212B396001-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
FI
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
3.96GHz Center
Bandwidth:
1.584GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
2dB
Insertion Loss:
2.7dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)