TE Connectivity Laird FG8063WPTNF
Part No.:
FG8063WPTNF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
FG8063WPTNF.pdf
Description:
RF ANT 851MHZ WHIP STR TNC FEMAL
Shipping
FG8063WPTNF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
851MHz
Frequency Range:
806MHz ~ 896MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
3dBd
Power - Max:
100 W
Features:
Termination:
TNC Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
29.000" (736.60mm)