ebm-papst Inc. FE1Q-230-060-01
Part No.:
FE1Q-230-060-01
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
FE1Q-230-060-01.pdf
Description:
FAN BLWR CF 409X88MM BALL 230VAC
Shipping
FE1Q-230-060-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
Series:
FE1Q060
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Rectangular - 500mm L x 163mm H
Width:
88.00mm
Air Flow:
215.0 CFM (6.02m³/min)
Static Pressure:
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Blower, Cross Flow
Features:
Noise:
55.0dB(A)
Power (Watts):
39.00W