onsemi FDMD82100
Part No.:
FDMD82100
Manufacturer:
onsemi
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
12-PowerWDFN
Datasheet:
FDMD82100.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 100V 7A 12POWER
Shipping
FDMD82100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
PowerTrench®
Package/Case:
12-PowerWDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
7A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
19mOhm @ 7A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
17nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1070pF @ 50V
Power - Max:
1W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)