onsemi FDMC007N30D
Part No.:
FDMC007N30D
Manufacturer:
onsemi
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-PowerWDFN
Datasheet:
FDMC007N30D.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 30V 46A 8PWR33
Shipping
FDMC007N30D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
8-PowerWDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
46A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
11.6mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
34nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1110pF @ 15V, 2360pF @ 15V
Power - Max:
1.9W, 2.5W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)