Future Design Controls FDC-C22-4110000
Part No.:
FDC-C22-4110000
Datasheet:
FDC-C22-4110000.pdf
Shipping
FDC-C22-4110000 Specifications
Series:
C
Type:
Process, Temperature Controller (RTD, Voltage, Current, Type B,C, D, E, J, K,L, N,P, R, S, T, U)
Input Range:
-250°C ~ 1800°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 150mV
Output Type:
Relay (2)
Number of Characters Per Row:
4, 4
Display Type:
LCD - Tri Color Characters
Display Characters - Height:
0.394" (10.00mm)
Voltage - Supply:
90 ~ 250VAC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 45.00mm x 22.20mm