Qualtek FDA2-25489QBLT4F
Part No.:
FDA2-25489QBLT4F
Manufacturer:
Qualtek
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
FDA2-25489QBLT4F.pdf
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Shipping
FDA2-25489QBLT4F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Qualtek
Series:
HPLC, FDA2-25489
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
Air Flow:
440.0 CFM (12.32m³/min)
Static Pressure:
0.307 in H2O (76.5 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
52.0dB(A)
Power (Watts):
32.00W
RPM:
1650 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)