Diodes Incorporated FD1920400
Part No.:
FD1920400
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FD1920400.pdf
Description:
XTAL OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS
Shipping
FD1920400 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ FD
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)