Signal Transformer FCB-0805-151A
Part No.:
FCB-0805-151A
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
FCB-0805-151A.pdf
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 0805 1LN
Shipping
FCB-0805-151A Specifications
Series:
FCB-0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
150 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
250mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)